Trzy Korony Boutique Hotel
+48 81 886 44 44 recepcja@trzy-korony.com

JAK WARZYMY NASZE PIWO ?
Proces warzenia naszego piwa zaczynamy od zmielenia ziarna słodu w ilościach i rodzaju zgodnym z recepturą. Kolejnymi etapami są:

Zacieranie
Zmielony słód mieszamy z wodą i przetrzymujemy w określonych temperaturach aby enzymy zawarte w ziarnie rozłożyły skrobię i białko do cukrów prostych i aminokwasów

Filtracja zacieru
W kadzi filtracyjnej oddzielamy brzeczkę od stałych pozostałości zmielonego ziarna

Gotowanie brzeczki – warzenie
Do klarownej brzeczki dodajemy dwukrotnie granulat chmielowy i doprowadzamy ją do wrzenia. Teraz wszystkie substancje zawarte w chmielu przechodzą do brzeczki i będą decydować o goryczce i aromacie piwa.

Fermentacja
Odpowiednio schłodzoną i natlenioną brzeczkę kierujemy do tanku fermentacyjnego, dodajemy drożdże i zaczynamy fermentację. Teraz drożdże zamieniają cukier zawarty w brzeczce na alkohol i dwutlenek węgla.

Dojrzewanie
Młode piwo po zakończonej fermentacji schładzamy do 20°C i pozostawiamy do leżakowania. W trakcie tego procesu dochodzi do wytworzenia charakterystycznego aromatu smakowo-zapachowego. Piwo nabiera właściwego smaku i aromatu. Jeżeli zdecydujemy , że jest już godne ust naszych klientów przesyłamy je do tanków wyszynkowych, a z nich bezpośrednio do kufla.