Trzy Korony Boutique Hotel
+48 81 886 44 44 recepcja@trzy-korony.com

JAK WARZYMY PIWO

Proces warzenia naszego piwa zaczynamy od zmielenia ziarna słodu w ilościach i rodzaju zgodnym z recepturą. Kolejnymi etapami są:

Zacieranie

Zmielony słód mieszamy z wodą i przetrzymujemy w określonych temperaturach aby enzymy zawarte w ziarnie rozłożyły skrobię i białko do cukrów prostych i aminokwasów.

Filtracja zacieru

W kadzi filtracyjnej oddzielamy brzeczkę od stałych pozostałości zmielonego ziarna

Gotowanie brzeczki – warzenie

Do klarownej brzeczki dodajemy dwukrotnie granulat chmielowy i doprowadzamy ja do wrzenia. Teraz wszystkie substancje zawarte w chmielu przechodzą do brzeczki i będą decydować o goryczce i aromacie piwa.

Fermentacja

Odpowiednio schłodzoną i natlenioną brzeczkę kierujemy do tanku fermentacyjnego, dodajemy drożdże i zaczynamy fermentację. Teraz drożdże zamieniają cukier zawarty w brzeczce na alkohol i dwutlenek węgla.

Dojrzewanie

Młode piwo po zakończonej fermentacji schładzamy do 2oC i pozostawiamy do leżakowania. W trakcie tego procesu dochodzi do wytworzenia charakterystycznego aromatu smakowo-zapachowego. Piwo nabiera właściwego smaku i aromatu. Jeżeli zdecydujemy , że jest już godne ust naszych klientów przesyłamy je do tanków wyszynkowych, a z nich bezpośrednio do kufla.

Masz pytania? Napisz do nas

Recepcja i rezerwacje:      T: +48 81 886 44 44      E: recepcja@trzy-korony.com